Armin Service

آشنایی با دکمه‌های پرکاربرد منو ماشین ظرفشویی

دکمه-ماشین-ظرفشویی

دکمه‌های ماشین ظرفشویی با توجه به برند، کاربردهای مختلفی دارند. اما به صورت مشترک و جامع می‌توان به معانی عام این عملگرها اشاره کرد.

طرز استفاده از دکمه‌های ماشین ظرفشویی به طور تقریبی برای برندهای مختلف ظرفشویی و مدل‌های مختلف یک برند، تا حدود بسیاری مشابه است. تفاوت در نحوه کار با ماشین ظرفشویی تنها در برخی دکمه‌ها یا کلیدها و یا اسامی آن‌ها می‌باشد.

فرآیند شستشوی ظروف توسط ماشین ظرفشویی با فشار دادن دکمه پاور یا روشن/ خاموش دستگاه آغاز می‌گردد. سپس نوبت به چیدن ظروف در داخل دستگاه می‌رسد. این مرحله بسیار مهم است زیرا نه تنها در هنگام شستشوی ظروف تاثیر گذار است، بلکه ممکن است موجب عملکرد نادرست ظرفشویی نیز گردد. به طور مثال ممکن است در گردش بازوهای چرخنده آبپاش ظرفشویی اخلال ایجاد نماید.

 

عملگرهای کاربردی در منوی ماشین ظرفشویی

dish washer buttons

Power: طبق معمول از این دکمه برای روشن و خاموش کردن دستگاه استفاده می‌شود و در بعضی برندها کاربرد ری استارت کردن تنظیمات را دارد.

Normal cycle: برای شستشوی ظروف به صورت معمول و بدون نیاز به افزایش دمای آب و غیره از این عملگر استفاده می‌شود.

Auto/sensor/smart wash: یکی دیگر از کلماتی که البته در برخی از برندها می‌توان آن را مشاهده کرد، برنامه شستشوی خودکار می‌باشد. به این معنی که مدت زمان شستشو و درجه حرارت آب به صورت خودکار و بر اساس حجم ظروف کثیف توسط دستگاه تعیین می‌گردد.

Express/quick/1 hour wash: با این عملگر شستشو ظروف در مدت یک ساعت انجام می شود. در این حالت ممکن است دمای آب زیاد شود تا شستشو بهتر انجام گیرد.

Pots& pans: جهت شستشو ظروف بزرگ‌تر مثل قابلمه می‌توان از این دکمه ماشین ظرفشویی استفاده کرد.

China cycle: جهت شستشو ظروف چیی و کریستال بهتر است از این عملگر استفاده شود.

Extra hot: کلماتی که در برندهای مختلف از قبیل ماشین ظرفشویی بوش و ال جی به چشم می‌خورد، extra hot می‌باشد. با فعال شدن این برنامه، دمای آب تا بیش از 80 درجه سانتی گراد افزایش پیدا می‌کند. البته با فعال کردن این ویژگی مصرف برق نیز زیادتر می‌شود اما ظروف خیلی تمیزتر می‌شوند.

Sani wash/ anti bacterial cycle: از این عملگر برای شستشو در حالت ضد باکتری استفاده می‌شود. با فعال شدن این برنامه، دمای آب تا 150 درجه فارنهایت افزایش پیدا می‌کند.

Aqua sensor: در ماشین ظرفشویی بوش دکمه حسگر آب وجود دارد. با کمک این برنامه میزان کثیفی آب توسط حسگر سنجیده می‌شود. اگر آب بعد از شستشوی اولیه میزان کثیفی بالایی داشته باشد، تعویض می‌شود. در غیر این صورت برای شستشوی اصلی استفاده خواهد شد.

 

دکمه های رایج تر در ماشین ظرفشویی

intensive zone

Intensive zone: از دیگر کلمات روی ماشین ظرفشویی که در برندهای مختلف وجود دارد. این برنامه برای شستشوی ظروف بزرگ کاربرد دارد.

Hygiene: برای شستشوی ظروف کوچک این برنامه کاربرد دارد. hygiene از جمله دکمه‌های روی ماشین ظرفشویی بوش می‌باشد.

از عملگر Rinse sysle برای تنظیم برنامه آبکشی ظروف استفاده می‌شود.

Half load: برای صرفه جویی در مصرف برق می توان از این عملگر استفاده کرد تا ماشین ظرفشویی با نصف ظرفیت خود کار کند . این عملگر در صورت پر شدن نصف حجم ماشین کاربرد دارد.

Aqua spot: در صورت نشتی آب در ماشین ظرفشویی می توان از این دکمه برای قطع جریان آب برای یک روز تمام استفاده نمود. این ویژگی برای شرایط اضطراری می باشد.

Child lock: این دکمه در اکثر ماشین های ظرفشویی دیده می شود و کاربرد قفل شدن درب و دیگر عملگرها را دارد.

Eco: برنامه شستشو در حالت اقتصادی می باشد. به عبارت دیگر، اگر تعداد ظروف در دستگاه زیاد باشند اما میزان کثیفی آنها در حد کمی باشد، می توان به این برنامه در مصرف آب و انرژی صرفه جویی کرد.

Salt/ rinse: این دو چراغ به معنای پر کردن نمک و مواد نرم کننده می باشند. به طوریکه اگر salt روشن باشد، نشان دهنده کاهش نمک مخصوص ظرفشویی می باشد. . rinse نشان دهنده کاهش مخزن براق کننده می باشد. این دکمه های روی ماشین ظرفشویی ال جی می باشد. ممکن است برای سایر برندها با کلمات دیگری نمایش داده شود.

Glass protection technology: برای جلوگیری از صدمه وارد شدن به شیشه ماشین ظرفشویی بخاطر رسوبات و سختی آب، این برنامه در نظر گرفته شده است. میزان سختی آب با فعال شدن این برنامه اندازه گیری شده و آن را در صورت نیاز کاهش می دهد.

 

عملگرهای کاربردی و خاص

open assist

Open assist: این دکمه در ماشین ظرفشویی های بوش بیشتر دیده می شود. برای باز کردن درب ماشین در حین شستشو می‌باشد. این دکمه عملیات شستشو را متوقف کرده و امکان دسترسی به ظروف را ایجاد می‌کند.

Super silence 40-45: برخی از برندها از قبیل بوش قابلیت عایق کردن صدا را ارائه می دهند. به عبارت دیگر، با این قابلیت می توان صدا بین 40 تا 45 دسی بل را عایق کرد.

Glass: از این عملگر برای شستشو ظروف شیشه ای و کریستال استفاده می شود.

Delay start: یکی از دکمه های روی ماشین ظرفشویی سامسونگ و سایر برندها شروع با تاخیر می باشد. با فعال شدن این برنامه می توان یک تا 24 ساعت شروع کار دستگاه را به تاخیر انداخت .

Prewash: برای شستشو بدون مواد شوینده یا آبکشی کوتاه مدت از این عملگر می توان استفاده کرد. این دکمه در ماشین ظرفشویی مجیک دیده می شود.

Gentle: این دکمه روی ماشین ظرفشویی مجیک، مشابه با eco در سایر برندها می باشد. برای فعال سازی شستشو در حالت اقتصادی می توان این برنامه را انتخاب کرد.

 

البته این دکمه‌ها و عملگرها به صورت کلی و رایج در ماشین‌های ظرفشویی می‌باشد. لذا برای نحوه کار و عملگرهای تخصصی‌تر از دیگر مقالات آرمین سرویس استفاده کنید.

از جمله برندهایی که می‌توان برای ماشین ظرفشویی نام برد عبارتند از : بوش, ال جی, سامسونگ, آاگ، مجیک کنوود، دوو، زیرووات، ایندزیت، زیمنس کندی و….

 

25% تخفیف برای ثبت درخواست تعمیر به صورت آنلاین

برندهای تجهیزات

گروه آرمین سرویس با بروزرسانی مداوم دانش تکنسین های فنی خود به صورت تخصصی به عیب یابی و رفع ایراد انواع برندهای خارجی و ایرانی مسلط می باشد

ثبت آنلاین درخواست تعمیر!