Armin Service

کلمات روی یخچال فریزر چه معنایی دارند؟

معنای کلمات روی یخچال فریزر

کلمات روی یخچال فریزر اولین و مهم‌ترین راهنمای استفاده از این وسیله می‌باشد که اطلاع از آن کاملاً لازم است. در این مقاله از آرمین سرویس قصد داریم شما را با این کلمات و منوی یخچال‌ها آشنا کنیم.

تنظیم دما، روشن یا خاموش شدن یخچال فریزر، فعال‌کردن قفل کودک و غیره از جمله مواردی می‌باشد که با دکمه‌های روی یخچال فریزر می‌توان آنها را انجام داد. البته با توجه با تنوع زیاد یخچال‌ها، در این مطلب به مشترکات و کلمات رایج‌تر اشاره کردیم. در مقالات دیگر به یخچال‌های گوناگون به‌صورت تخصصی‌تر می‌پردازیم.

رایج‌ترین کلمات در منوی یخچال

منو یخچال

on/off: این دکمه به‌عنوان مشترک‌ترین کلید در تمام دستگاه‌های منزل کاربردی معمولاً ثابت دارد. برای خاموش و روشن‌کردن یخچال فریزر و همچنین در صورت نگه‌داشتن آن به‌اندازه سه ثانیه می‌توان وضعیت یخچال را تغییر داد.

Freez: برای تنظیم دمای داخل فریزر لازم است ابتدا دکمه freez را فشار دهید. با فشار دادن این دکمه در نهایت دو دکمه up/down قابل تنظیم می‌باشند.

Ref: از مهم‌ترین کلمات روی یخچال فریزر، دکمه ref می‌باشد. این دکمه کاربردی مشابه با freez داشته و باعث می‌شود دکمه‌های مربوط به تنظیم دمای داخل یخچال فعال شوند.

Up: بر روی تمام مدل‌های یخچال فریزر موجود در بازار، دکمه up وجود دارد. با کمک این دکمه و باتوجه‌به اینکه freez فشار داده شده است یا ref، می‌توان دمای داخلی یخچال یا فریزر را افزایش داد. البته در صورت به‌وجودآمدن مشکل در هریک از این دکمه‌ها و عملکرد منو می‌توانید با متخصصان آرمین سرویس تماس بگیرید.

Down: از این دکمه می‌توان برای پایین آمدن در منو و کاهش دمای یخچال و فریزر استفاده نمود.

Ice/water: از این دکمه برای تعیین خروج یخ یا آب سرد استفاده می‌شود. این دکمه در یخچال‌هایی وجود دارد که خروجی یخ و آب سرد آنها مجزا نیستند.

Child lock: از دیگر کلمات روی یخچال فریزر می‌توان به قفل کودک یا child lock اشاره نمود که کاربرد بسیار زیادی دارد. باتوجه‌به علاقه کودکان به بازکردن درب یخچال فریزر، می‌توان در صورت نیاز این قفل را فعال نمود تا از باز و بسته شدن‌های بی‌دلیل درب دستگاه جلوگیری کنید. در برخی از برندها ممکن است این دکمه با lock مشخص شده باشد.

کلمات تخصصی‌تر در منو

refridgerator menu

Super: با استفاده از این دکمه می‌توان مواد داخل فریزر را در زمان کمتری منجمد کرد. در صورت پایان انجماد می‌توانید از همین کلید برای خاموش‌کردن این حالت استفاده کنید.

Reset: برای ریست کردن و برگرداندن تنظیمات دکمه‌های مختلف بر روی حالت ابتدایی و پیش‌فرض می‌توانید این دکمه را به مدت 3 ثانیه نگهدارید.

Power freez: از دیگر کلمات روی یخچال فریزر می‌توان به power freez اشاره نمود. این دکمه عملکردی مشابه با دکمه super  دارد. یعنی با انتخاب آن می‌توان زمان انجماد مواد غذایی داخل فریزر را تا حد دلخواه کاهش داد. عملکرد این دکمه به این صورت است که ابتدا دمای -25 درجه را به مدت 72 ساعت برای فریزر تنظیم می‌کند. بعدازاین مدت به حالت اولیه برمی‌گردد. این دکمه در یخچال‌فریزرهای سامسونگ بیشتر دیده می‌شود.

Freezer: از دیگر دکمه‌های روی یخچال فریزر سامسونگ می‌توان به freezer اشاره نمود. چراغ این دکمه اگر حالت چشمک‌زن داشته باشد، هشدار به معنای بالارفتن دمای داخل فریزر می‌باشد.

Freedge: این دکمه کاربردی مشابه با freezer دارد، با این تفاوت که نشان‌دهنده بالارفتن دمای کابین یخچال می‌باشد.

Soft freez: در برخی از برندهای تولیدکننده یخچال فریزر می‌توان حالت انجماد مواد غذایی در فریزر را تنظیم نمود. مثلاً، در یخچال فریزر سامسونگ با دکمه soft freez می‌توان حالت انجماد نرم را فعال نمود. با انتخاب این حالت دمای داخل کابین فریزر روی منفی پنج تنظیم می‌گردد.

Supercool: در یخچال فریزر بوش این قابلیت وجود دارد تا دمای داخل کابین یخچال را تاحدامکان کاهش داد. برای این منظور می‌توانید از دکمه supercool استفاده کنید. البته در این حالت فشار بیشتری روی کمپرسور می‌باشد و بهتر است همیشه از این حالت استفاده نکرد.

دکمه‌های ویژه

منو یخچال

Vacation mode: از جمله دکمه‌های روی یخچال فریزر امرسان و سایر برندها می‌توان به vacation mode اشاره کرد. با این دکمه می‌توان برای زمان تعطیلات که در سفر به سر می‌برید، کارکرد یخچال فریزر را کاهش دهید تا در انرژی صرفه‌جویی شود. از این دسترسی می‌توان به‌عنوان یک مزیت در یخچال‌فریزرها یادکرد.

Eco: حالت اقتصادی یا eco کاربردی مشابه با vacation mode دارد که بر روی یخچال‌فریزرهای الکترو استیل وجود دارد. باتوجه‌به اهمیت بسیار زیاد این کلید در کاهش مصرف انرژی، لازم است. در صورت بروز مشکل در هریک از عملگرها می‌توانید با متخصصین آرمین سرویس تماس بگیرید.

Ice Type: این عملگر در یخچال‌های سایدبای‌ساید به‌خصوص برند سامسونگ بیشتر دیده می‌شود. با فشار دادن این کلید می‌توانید نوع یخ خارج شده را از خروجی یخ‌ساز تنظیم کنید. به این صورت که با فشار دادن و روشن شدن چراغ شماره ۱۰ یخ خروجی قالبی است و با فشار دادن دوباره و روشن شدن چراغ شماره ۱۱ یخ خردشده می‌باشد و با فشردن دوباره این کلید و روشن شدن چراغ شماره ۱۲ یخ‌ساز خاموش می‌شود که پیشنهاد ما این است که در فصل سرما که مصرف یخ صفر است یا زمان رفتن به تعطیلات یخ‌ساز را در حالت خاموش قرار دهید.

25% تخفیف برای ثبت درخواست تعمیر به صورت آنلاین

برندهای تجهیزات

گروه آرمین سرویس با بروزرسانی مداوم دانش تکنسین های فنی خود به صورت تخصصی به عیب یابی و رفع ایراد انواع برندهای خارجی و ایرانی مسلط می باشد

ثبت آنلاین درخواست تعمیر!